Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Jastarnia
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ulotka - jak segregować odpady komunalne.

 

Przed wrzuceniem posegregowanych odpadów do odpowiedniego worka, należy opróżnić je z zawartości, a następnie zgnieść lub złożyć tak, by zmniejszyć ich objętość. Nie musimy zdejmować z opakowań, przed ich wyrzuceniem, etykiet. Nie trzeba również niczego myć. Nie należy tłuc szklanych butelek. W workach należy umieszczać wyłącznie wybrane frakcje. Nie wolno do worków z selektami wrzucać odpadów komunalnych zmieszanych i gruzu.

Do pojemników na odpady zmieszane wyrzucamy wszystko to, czego nie możemy wyrzucić do worków przeznaczonych do segregowania, pod warunkiem, że „nasz śmieć” nie jest odpadem niebezpiecznym. Do odpadów zmieszanych wyrzucamy także zawartość koszy z toalet oraz pampersy.  Dopuszcza się, że w pojemniku ze zmieszanymi odpadami może znaleźć się 5% śmieci, które należało wysegregować

Popioły i żużle z urządzeń grzewczych należy gromadzić w osobnym metalowym  pojemniku.

Powstające w gospodarstwach domowych odpady niebezpieczne takie jak: opakowania po aerozolach, olejach samochodowych, farbach, pestycydach lub nawozach,  należy oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczącego się w Jastarni przy ulicy Mickiewicza 125. Do punktu tego można przekazać również gruz, który powstaje podczas remontu (w ilości 1m3 na rok), odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny oraz „nadwyżkę” zgromadzonych przez nas wyselekcjonowanych odpadów.

Punkt otwarty jest w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-16.00 oraz w soboty od godziny 8.00-12.00.

Przeterminowane leki należy wyrzucać do pojemnika ustawionego w aptece mieszczącej się w Jastarni przy ulicy Stelmaszczyka 5, zaś zużyte baterie do pojemników znajdujących się w instytucjach użyteczności publicznej: placówki oświatowe, urząd miasta. 

Poniżej znajdziecie Państwo ulotkę informacyjną - jak segregować odpady komunalne.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 ulotka.pdf (PDF, 62.72Kb) 2014-11-25 09:45:03 472 razy
2 ULOTKA 2.pdf (PDF, 29.47Kb) 2013-10-02 10:39:12 288 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Beata Turzynska 02-10-2013 10:39:12
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Turzynska 02-10-2013
Ostatnia aktualizacja: Beata Turzynska 23-01-2020 13:24:30