Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Jastarnia
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ćwiczenie Renegade

Ćwiczenie

W dniach 6-8 czerwca 2017 odbędzie się ćwiczenie Renegade . Ma ono sprawdzić system ostrzegania i alarmowania mieszkańców. Ćwiczenie prowadzone jest pod kryptonimem RENEGADE-SAREX 17/1. Organizowane jest przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Wykorzystane zostaną systemy alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza. Sygnały będą uruchamiane we wtorek, w godzinach 9.00-13.00.
W ramach ćwiczeń emitowany będzie: - dźwięk modulowany trwający trzy minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu. Jak czytamy na stronie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych : "Podczas ćwiczenia sprawdzeniu poddane zostaną procedury współdziałania Sił Zbrojnych RP z układem pozamilitarnym podczas neutralizacji zagrożeń terrorystycznych powstałych w polskiej przestrzeni powietrznej w powietrzu typu RENEGADE, jak również procedury ratowania zdrowia i życia ludzkiego w obszarze morskim i lądowym po zdarzeniu o charakterze lotniczej katastrofy masowej."

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Ewa Świątczak 05-06-2017 10:46:16
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Bartosz Mudlaff 05-06-2017
Ostatnia aktualizacja: Ewa Świątczak 05-06-2017 10:46:16