Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Jastarnia
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ćwiczenie Renegade

Ćwiczenie

W dniach 6-8 czerwca 2017 odbędzie się ćwiczenie Renegade . Ma ono sprawdzić system ostrzegania i alarmowania mieszkańców. Ćwiczenie prowadzone jest pod kryptonimem RENEGADE-SAREX 17/1. Organizowane jest przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Wykorzystane zostaną systemy alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza. Sygnały będą uruchamiane we wtorek, w godzinach 9.00-13.00.
W ramach ćwiczeń emitowany będzie: - dźwięk modulowany trwający trzy minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu. Jak czytamy na stronie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych : "Podczas ćwiczenia sprawdzeniu poddane zostaną procedury współdziałania Sił Zbrojnych RP z układem pozamilitarnym podczas neutralizacji zagrożeń terrorystycznych powstałych w polskiej przestrzeni powietrznej w powietrzu typu RENEGADE, jak również procedury ratowania zdrowia i życia ludzkiego w obszarze morskim i lądowym po zdarzeniu o charakterze lotniczej katastrofy masowej."

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Ewa Świątczak 05-06-2017 10:46:16
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Bartosz Mudlaff 05-06-2017
Ostatnia aktualizacja: Ewa Świątczak 05-06-2017 10:46:16