Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Jastarnia
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Dbajmy o czyste powietrze

 

 

 

 

Dbajmy o czyste powietrze

 

Gmina Jastarni po raz drugi przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku - „Czyste powietrze Pomorza” (edycja 2018) refundującego koszty poniesione na likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym ze źródeł ciepła o obniżonej emisji zanieczyszczeń do atmosfery. W jednym z poprzednich numerów Informatora Miejskiego pisaliśmy o szkodliwości palenia odpadów w domowych paleniskach, rozszerzając ten temat zachęcamy do poszerzenia wiedzy z tego zakresu w przystępny sposób.

Fundacja Agencja Monitoringu Regionalnego Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zrealizowała 6 spotów uświadamiających czym jest niska emisja oraz pokazujących pozytywne zachowania, które przyczyniają się do jej ograniczenia. Zachęcamy do zapoznania się z poprzez strony WFOŚiGW w Gdańsku www.wfos.gdansk.pl/wiadomosci/zmien-zle-nawyki-na-zdrowe-praktyki oraz na kanale Fundacji ARMAAG https://www.youtube.com/watch?v=g8f0uWgshRM&feature=youtu.be . Warto również zainteresować się pozostałymi wiadomościami znajdującymi się na stronie fundacji, w tym kampanią edukacyjną niebieskiego atmoludka www.niebieskiatmoludek.pl .

Coraz ważniejszym aspektem naszego życia stają się problemy ochrony środowiska, aby promować właściwe postawy powstała kampania prowadzona przez WFOŚiGW w Gdańsku „Pomorscy Czują Klimat”, z której założeniami można się zapoznać pod adresem: http://poczujklimat.pl/ . Kampania obejmuje różne aspekty naszego życia i wskazuje proste sposoby, dzięki którym możemy żyć w przyjaźni ze środowiskiem.

 

Spot nr 1: Co to jest niska emisja?  

Spot nr 2:  Wymień piec!

Spot nr 3: Zmień praktyki ogrodnicze!

Spot nr 4: Zamień samochód na tramwaj, autobus lub rower!

Spot nr 5: Kompleksowa termomodernizacja budynku

Spot nr 6: Oszczędzaj energię!

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kamila Żelechowska 16-02-2018 13:28:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kamila Żelechowska 16-02-2018
Ostatnia aktualizacja: Kamila Żelechowska 16-02-2018 13:28:48