Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Jastarnia
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Kilka informacji o tym kto, kiedy i jak musi złożyć deklarację śmieciową na 2020 rok


1. Nowe deklaracje śmieciowe trzeba złożyć do dnia 1 lutego 2020 roku. Składają je wszyscy mieszkańcy. Opłatę wyliczają w oparciu o zaświadczenie z EKOWIK (zaświadczenie to należy uzyskać bezpośrednio od dostawcy wody, w urzędzie miasta go nie ma).
2. Stawka opłaty za m3 zużytej wody wynosi 8,00 zł.
Mieszkańcy, którzy na swoich nieruchomościach prowadzą jeszcze działalność inną niż wynajem pokoi (bary, stołówki, sklepy, parkingi itp.) musza w deklaracji zadeklarować, z części niemieszkalnej, ilość pojemników z odpadami zmieszanymi i ilość worków z selektami do odbioru. Ceny za pojemniki i worki znajdują się na stronie urzędu pod linkiem http://edziennik.gdansk.uw.gov.pl/WDU_G/2019/5965/akt.pdf
3. Deklaracje dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego pod linkiem http://bip.jastarnia.pl/dokumenty/2556 
oraz na platformie eBoi w zakładce odpady komunalne https://jastarnia-eboi3.alfatv.pl/formularz/deklaracja
Na platformie tej można wypełnić edytowalny formularz, a następnie wysłać go używając profilu zaufanego lub wygenerować plik pdf do wydruku. 
Zachęcam do skorzystania z eBoi, gdyż jest to łatwa i szybka forma wypełnienia deklaracji, eliminująca również błędy rachunkowe (liczy się samo ).
Właściciele nieruchomości, na których nie ma budynków mieszkalnych (parkingi, hotele, bary, sklepy itp.) od dnia 1 lutego 2020 roku nie składają deklaracji w urzędzie. Muszą indywidualnie podpisać umowę z przedsiębiorcą wpisanym do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości prowadzonym przez Burmistrza Jastarni. Rejestr taki znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego pod linkiem http://bip.jastarnia.pl/dokumenty/2562 Właściciel takiej nieruchomości obowiązany jest do przedłożenia w Urzędzie Miejskim zawartej umowy wraz z dokumentem potwierdzającym odbiory odpadów z nieruchomości.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Beata Turzynska 08-01-2020 14:06:13
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Turzynska 08-01-2020
Ostatnia aktualizacja: Beata Turzynska 08-01-2020 14:11:59