Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Jastarnia
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

ZBIÓRKA MEBLI I INNYCH ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH W MAJU 2014 r.

Na maj bieżącego roku została przewidziana kolejna zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych [zgodnych z podaną niżej definicją] podaną w par. 2 ust. 2 pkt. 3) Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Jastarnia przyjętego uchwałą Rady Miasta Jastarnia z dnia 29.10.2012 r. ].

 

Właściciel odpadów winien dokonać zgłoszenia w okresie od 5 do 16 maja  br. w godzinach 730 – 1500 na numer telefonu 58 675 19 38 lub osobiście w siedzibie Urzędu Miasta Jastarnia pok. 305 zawierającego: adres nieruchomości, na której znajdują się odpady, rodzaj i ilość odpadów do odebrania, telefon kontaktowy.

 

Odpady odbierane będą:

 • z terenu Juraty i Kuźnicy w poniedziałek 26 maja br.,
 • z zachodniej części Jastarni (do ul. Portowej) w środę  28 maja br.,
 • ze wschodniej części Jastarni w czwartek 29 maja br.

 

Odpady podlegające zbiórce należy zgromadzić na terenie nieruchomości w pobliżu bramy wjazdowej.

 

Odpady budowlane i rozbiórkowe przeznaczone do odebrania właściciel nieruchomości winien zgromadzić w pojemnikach lub workach wykonanych z tkaniny. Pojemniki lub worki należy wypełnić  w takim stopniu by możliwe było ręczne przetransportowanie ich na pojazd przeznaczony do transportu odpadów.

Zgłaszając ich odbiór należy pamiętać, że zgodnie z uchwałami Rady Miasta  właściciel nieruchomości, na  której zamieszkują mieszkańcy może oddać nieodpłatnie 3m3 gruzu na rok.

Definicja: Odpady budowlane i rozbiórkowe w rozumieniu Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Jastarnia przyjętego uchwałą Rady Miasta Jastarnia z dnia 29.10.2012 r. to wyselekcjonowana z odpadów komunalnych frakcja odpadów pochodząca z remontów i rozbiórek niewymagających pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych, niezawierająca odpadów niebezpiecznych ( np. pozostałości papy, lepiku, opakowań po farbach). Odpady zawierające frakcje niebezpieczne nie będą odbierane!

PSZOK – punkt selektywnej zbiórki odpadów

W Jastarni na ulicy Ogrodowej 58 (teren firmy KOMEX) działa punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, do którego można oddać nieodpłatnie odpady wyselekcjonowane na frakcje:

 • szkło białe i kolorowe;
 • papier;
 • odpady z tworzyw sztucznych;
 • odpady z metali oraz opakowań wielomateriałowych;
 • odpady zielone ulegające biodegradacji;
 • odpady wielkogabarytowe oraz meble (od właścicieli nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy w ilości do 2m3/ rok);
 • odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z remontów i rozbiórek niewymagających pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych niezawierających      odpadów niebezpiecznych (w ilości do 3m3/ rok z nieruchomość, na których zamieszkują mieszkańcy);
 • odpady niebezpieczne - opakowania po farbach, klejach, rozpuszczalnikach, środkach ochrony roślin, aerozolach, środkach czyszczących, wybielaczach plam,  środkach do konserwacji drewna oraz opakowania po tych substancjach, akumulatory, świetlówki;
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
 • popioły i żużle z urządzeń grzewczych.


Punkt jest otwarty w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-15.00 oraz w soboty od godziny 9.00-13.00.
 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Beata Turzynska 15-04-2014 09:52:08
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Turzynska 15-04-2014
Ostatnia aktualizacja: Beata Turzynska 11-09-2014 08:09:17