Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Jastarnia
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Gruz I Budowlane Materiały Izolacyjne

W ostatnim czasie do urzędu wpływają zapytania dotyczące pozbywania się z nieruchomości gruzu i materiałów izolacyjnych pozostałych po  pracach budowlanych.

Mieszkańcy gminy nie orientują się w jaki sposób należy zagospodarować wyżej wymienione odpady i oczekują, że zostaną one odebrane od nich w punkcie selektywnej zbiórki  odpadów komunalnych.

Niestety w PSZOK odbierane są tylko odpady komunalne – czyli takie, które powstają wyłącznie w gospodarstwach domowych lub u innych wytwórców ale składem są podobne do odpadów powstających w domach. Punkt selektywnej zbiórki nie odbiera odpadów wytworzonych w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej oraz powstałych w trakcie budów. Takie odpady należy zagospodarować, na własny koszt, zgodnie z wymaganiami przepisów ustawy o odpadach, tj. przekazać je podmiotowi działającemu na podstawie zezwolenia, wydanego przez właściwy organ, na transport tego rodzaju odpadów.

Podmiotami tymi są przedsiębiorstwa komunalne oraz firmy transportowe. Należą do nich między innymi przedsiębiorstwa które zostały  wpisane do rejestru działalności regulowanej  - wykaz tych firm można znaleźć na stronie urzędu w zakładce gospodarka odpadami.

W PSZOK można oddać, w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszonej do urzędu, odpady budowlane i rozbiórkowe powstałe wyłącznie na nieruchomościach zamieszkanych i wytworzone w wyniku drobnych prac remontowych, niewymagających uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych, w ilości maksymalnej 1 m3 na rok. Odpady te nie mogą zawierać materiałów izolacyjnych takich jak np.: styropian, wełna mineralna lub płyty kartonowo – gipsowe.

W razie wątpliwości szczegółowe informacje można uzyskać w urzędzie miasta w wydziale gospodarki odpadami( pokój 305) lub pod numerem telefonu 586751938.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Beata Turzynska 14-12-2016 14:41:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Turzynska 14-12-2016
Ostatnia aktualizacja: Beata Turzynska 21-02-2020 14:41:30