Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Jastarnia
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Obowiązek zawarcia umowy na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości nieobjętych gminnym systemem gospodarowania odpadami

Na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. 2022 poz. 1297 ze zm.) Burmistrz Jastarni informuje, że realizując nałożony ustawą obowiązek, przystępuje do kontroli przedsiębiorców w zakresie posiadania aktualnych umów na odbiór odpadów komunalnych.

W związku z obowiązującymi przepisami właściciele nieruchomości niezamieszkałych zobowiązani są do posiadania umowy na świadczenie usług w zakresie odbierania odpadów z uprawnionym podmiotem (wpisanym do rejestru działalności regulowanej). Rejestr taki znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego pod adresem https://bip.jastarnia.pl/dokumenty/2562

Do nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne zalicza się m. in.: budynki użyteczności publicznej, placówki oświatowe, lokale handlowe, gastronomiczne, zakłady rzemieślnicze, obiekty produkcyjne, usługowe, warsztaty, biura, targowiska, cmentarze, hotele itp.

Na podstawie art. 3 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Gmina obowiązana jest prowadzić ewidencję umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w celu kontroli wykonywania przez właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców obowiązków wynikających z w/w ustawy.

Jednocześnie przypominam, że przedsiębiorcom nie posiadającym umowy na odbieranie odpadów komunalnych z odpowiednią firmą grozi kara grzywny (art. 10 ust. 2 w/w ustawy).

W związku z powyższym wszyscy przedsiębiorcy z terenu Gminy Jastarnia, zobowiązani są do udokumentowania posiadania umowy na korzystanie z usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych poprzez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłaty za te usługi (art. 6 ust. 1 pkt 2 w/w ustawy).

Wymienione wyżej dokumenty (kopię umowy i kopię dowodu opłaty) należy dostarczyć  do Urzędu Miejskiego w Jastarni:

  • listownie na adres: ul. Portowa 24, 84-140 Jastarnia;
  • za pomocą poczty elektronicznej na adres: gospodarkaodpadami@jastarnia.pl lub ePUAP;
  • osobiście w godzinach pracy urzędu.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Beata Turzynska 30-06-2023 13:29:53
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Turzynska 30-06-2023
Ostatnia aktualizacja: Beata Turzynska 11-09-2023 08:21:49