Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Jastarnia
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie programów "Czyste Powietrze" i "Ciepłe Mieszkanie"

Dofinansowanie wymiany kotła, termomodernizacji i fotowoltaiki - spotkanie z mieszkańcami

 

Gmina Jastarnia zaprasza mieszkańców na spotkanie poświęcone możliwościom dofinansowania modernizacji budynków, które odbędzie się w dniu 28.12.2023 r. o godzinie 11.00

w Sali Posiedzeń Rady Miejskiej (pokój nr 5 na parterze gmachu Urzędu Miejskiego).

Od listopada 2022 r. decyzją Burmistrza Jastarni w Urzędzie Miejskim funkcjonuje gminny punkt konsultacyjno-informacyjny w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Dzięki temu mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji o zakresie dofinansowania, kwotach dofinansowania, wymaganiach technicznych oraz prawnych.

 

Punkt gminny jest zaangażowany w obsługę wnioskodawców od wyrażenia zainteresowania wymianą źródła ciepła i/lub modernizacją, przez składanie wniosku o dofinansowanie, proces jego rozpatrywania, korespondencji z właściwym podmiotem,  złożenie wniosku o płatność aż do wypłaty środków.

Do końca września bieżącego roku 52 właścicieli budynków jednorodzinnych na terenie naszej gminy skorzystało z programu.

Program realizowany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pozwala na ubieganie się o dotację przedsięwzięcia – w zależności od dochodów i zakresu prac – nawet do 135 tys zł.

Spotkanie będzie także okazją do zbadania potrzeb mieszkańców w zakresie wsparcia dla właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod koniec września ogłosił start II edycji programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” poświęconego problematyce wymiany źródła ciepła oraz termomodernizacji w budownictwie wielorodzinnym. Beneficjentami w tym programie są gminy, które następnie wypłacają środki właścicielom lokali, dlatego istotne jest określenie czy przystąpienie Gminy Jastarnia do programu jest zasadne oraz oszacowanie ewentualnych potrzeb finansowych mieszkańców. Właściciele lokali oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych zainteresowani tematem proszeni są udział w spotkaniu.

Na spotkaniu pracownik Punktu konsultacyjno-informacyjnego odpowie na Państwa pytania oraz poinstruuje jakie kroki należy podjąć celem uzyskania optymalnego wsparcia.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kamil Konopiński 22-12-2023 11:31:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kamil Konopiński 22-12-2023
Ostatnia aktualizacja: Kamil Konopiński 22-12-2023 12:03:20